Питання імунології в педіатрії – впровадження сучасного досвіду в клінічну практику

8 та 9 листопада у конгрес-холі «Хрещатик» у м. Києві відбулась XVI науково-практична конференція з міжнародною участю «Питання імунології в педіатрії», присвячена 25-річчю кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології та 100-річчю заснування Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика. Захід відбувся за підтримки Всеукраїнської асоціації дитячої імунології та Бюро ВООЗ в Україні.

Серед основних тем – проблемні питання імунопрофілактики інфекційних хвороб у дітей, герпетична інфекція, хвороба Кавасакі, діагностика та лікування первинних імунодефіцитів, діагностика інфекційної патології у дітей, проблемні питання туберкульозу у дитячому віці. У конференції взяло участь близько 400 педіатрів, сімейних лікарів, дитячих інфекціоністів, імунологів та викладачів кафедр педіатричного профілю.


«Для Міністерства охорони здоров’я захист населення від інфекційних вакцинокерованих захворювань є незмінним пріоритетом. Вакцинація - це щит, що захищає національну безпеку» - зазначила заступник міністра охорони здоров’я України Ольга Стефанишина під час урочистого відкриття конференції. Учасників конференції також привітали проректор з наукової роботи НМАПО імені П.Л. Шупика професор Н. Савичук, декан педіатричного факультету професор М. Маменко, представник Бюро ВООЗ в Україні Вусаля Алахвердієва.

В ході конференції значна увага була приділена вакцинації дітей з хронічними захворюваннями (ендокринологічні, алергічні, ВІЛ-інфекція), пацієнтів із групи ризику (вагітні, люди похилого віку, військові та медичні працівники). Під час вакцинного саміту аудиторію у Києві за допомогою відеозв’язку було з’єднано із 6-ми містами України, що дозволило місцевим лікарям бачити виступи в режимі он-лайн, а також брати участь у дискусії з експертами.

В конференції взяли участь відомі експерти з України, Франції, Латвії, Чехії, Італії, Австрії та Бельгії. Приємно зазначити, що дуже багато молодих лікарів слухали доповіді без перекладача і брали участь в дискусії англійською мовою, а у перервах засипали спікерів питаннями.

В соціальних мережах активно продовжується обговорення проблематики конференції. «Два дні конференції «Питання імунології в педіатрії» пройшли на одному подиху, колектив кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО - ви неймовірні!» (колектив дитячої амбулаторії Doctor U, м. Київ), «Так приємно повернутись з конференції з імунології і знайти вдома такий сертифікат!» (Олена Кондратенко, сімейний лікар, м. Дніпро), «Це насправді була чудова конференція. Підбір лекторів, зручна зала, перекладачі, зацікавленість аудиторії, нові знання, дружня атмосфера! Все було на найвищому рівні! Дякуємо організаторам за сумлінну підготовку конференції! Наснаги і сил вам на проведення наступних заходів!» (Аліна Дашкевич, дитячий імунолог, м. Чернівці), - такі схвальні відгуки від слухачів надходять до організаторів конференції.