2-й Конгрес J Project

J Project – проект, що об’єднує спеціалістів зі Східної та Центральної Європи у вивченні первинних імунодефіцитів. Це унікальний форум, де обговорюються досвід та найновіші відкриття в галузі первинних імунодефіцитів, з’являються можливості для міжнародної співпраці.

2-5 березня 2016 р. в Анталії (Туреччина) відбувся 2-й Конгрес J Project, який відвідали близько 200 лікарів та дослідників з Центральної та Східної Європи, а також Західної Європи, Скандинавії, Америки, Азії та Північної Африки (всього 30 країн).

Делегація України була представлена дитячими імунологами: професор Людмила Чернишова, Юрій Степановський, Степан Бегларян (Київ); професор Лариса Костюченко, Христина Ліщук-Якимович, Ігор Савчак, Ярина Романишин (Львів).

Конгрес відкрився засіданням організаційного наукового комітету J Project, до складу якого входить і професор Людмила Іванівна Чернишова. Обговорювалися питання організації та проведення майбутніх форумів.

Кожний день конференції був присвячений окремим питанням імунодефіцитів:

  • Відкриті лекції
  • B-клітинні імунодефіцити
  • Дефекти нейтрофілів та системи комплементу
  • T-клітинні імунодефіцити
  • Дефекти цитокінів та імунорегуляції
  • Дефіцити факторів вродженого імунітету
  • Автоімунні та автозапальні синдроми

Крім озвучених доповідей щодня відбувалися постерні сесії. На фото – українська делегація біля постеру «Cases of Autoinflammatory Diseases in Ukraine», автори – Л.І. Чернишова, Ю.С. Степановський, Я.Є. Бойко, Л. Мароді.

J Project Juniors – дочірний проект J Project для відкриття кордонів у співпраці молодих вчених та лікарів з приводу первинних імунодефіцитів. Юрій Степановський, Ігор Савчак, Ярина Романишин, Христина Ліщук-Якимович та Степан Бегларян також приєдналися до цього руху.

По закінченні зустрічі засновник та президент конгресу професор Ласзло Мароді (Дебрецен, Угорщина) висловив надію на проведення наступних конференцій J Project, вирішення проблем дитячої імунології у партнерстві з іншими світовими товариствами (ESID, CIS) та побажав усім здоров’я.