Резолюція J Project 2018, Київ: Діагностика та лікування гематологічної патології у дітей з первинними імунодефіцитами

26-27 квітня 2018 відбувся XIV науково-практичного симпозіуму з міжнародною участю в рамках Центрально-Східноєвропейської програми J-Project «Діагностика та лікування гематологічної патології у дітей із первинними імунодефіцитами»

Результати роботи конференції знайшли своє відображення у наступній резолюції, прийнятій всіма членами організації:

  1. Для верифікації первинних імунодефіцитів, вирішення складних діагностично-лікувальних та етичних проблем створити експертну групу за спеціальністю «Дитяча імунологія» при Всеукраїнській асоціації дитячої імунології.
  2. Впровадити онлайн-версію Національного реєстру первинних імунодефіцитів.
  3. Посилити міждисциплінарну взаємодію дитячих імунологів та гематологів для покращення діагностики та медичного супроводу пацієнтів з первинними імунодефіцитами.
  4. Для реалізації 3-го пункту цієї резолюції раз на 3 роки проводити спільну науково-практичну конференцію у рамках Центрально-Східноєвропейської програми J Project.
  5. Сприяти впровадженню алогенної ТГСК від родинного та сумісного неродинного донора для радикального лікування пацієнтів з первинними імунодефіцитами. Шляхами реалізації даної програми є:
  • Співпраця з фахівцями Центру ДОГ і ТКМ НДСЛ «Охматдит»;
  • Співпраця з БФ «Український реєстр донорів кісткового мозку»;
  • Співпраця з МОЗ України.
  1. Розробити покази для консультації дитячим імунологом пацієнтів з гематологічними захворюваннями.
  2. Підвищення настороженості щодо первинних імунодефіцитів серед медичної громадськості – запорука ранньої діагностики і покращення прогнозу пацієнтів.
  3. Ініціювати на рівні МОЗ впровадження скринінгу новонароджених на первинні імунодефіцити і організацію молекулярно-генетичної діагностики первинних імунодефіцитів.

Резолюція підтримана ГО «Всеукраїнська асоціація дитячої імунології» та ВГО «Асоціація дитячих онкогематологів України».

Програма проведеного заходу